Неуважність, забудькуватість, труднощі з запам’ятовуванням інформації … -знайома така ситуація ?!  Але такі нешкідливі симптоми можуть бути провісниками деменції і навіть хвороби Альцгеймера!  Що робити?  Тренувати мозок!  Причому як не дивно – для нашого мозку корисні нові відчуття!  Хочете покращити пам’ять, налагодити сон, підвищити здатність до навчання, накопичувати більше енергії, розвинути креативність і абстрактне мислення, стати щасливішим?  Ось декілька вправ, які потрібно взяти на озброєння!

  1. Приймайте душ із закритими очима – це відмінна розминка тієї частини мозку, яка відповідає за пам’ять. Приймаючи душ, не поспішайте, розслабтеся, звертайте увагу на текстури предметів і свої тактильні відчуття.  Відключаючи один з органів почуттів, ви дозволяєте мозку вирішувати завдання через залучення інших.  Це допомагає йому формувати нові нейронні зв’язки і тренує уважність.
  2. Використовуйте класичні аромати, які допоможуть заснути, таким вважається запах чайної троянди, але, звичайно, він не повинен бути занадто нав’язливим. Допомагають бачити приємні сни також аромати ванілі, м’яти, а ось жасмін може спровокувати безсоння.  Лимон – кращий будильник: він допомагає швидко прокинутися і відчувати себе бадьорим, а з грейпфрутом варто бути обережним: він викликає занепокоєння.
  3. Вгадуйте інгредієнти вашої страви. Спробуйте вгадати інгредієнти складної страви, десерту. Буде ще цікавіше, якщо ви оберете страву незнайомої вам кухні, а вгадувати будете з закритими очима.  Відчуйте, що в страві головне, які використовувалися доповнення, спеції, з чого зроблений соус.  Обговоріть відчуття з тим, з ким ви разом обідаєте, і побачите, що враження будуть абсолютно різними.
  4. Знайдіть приємне для себе тренування. Будь-яка фізична активність сприяє росту нових клітин гіпокампу – ділянки мозку, що відповідає за формування емоцій і зміцнення пам’яті. Займіться бігом або скандинавською ходьбою: вони впливають на ті ділянки мозку, які відповідають за концентрацію уваги і запам’ятовування інформації.  А якщо ви бігаєте на свіжому повітрі, клітини максимально насичуються киснем.  Танці активують мозочок, а значить і розвивають передбачливість і судження, покращують координацію і прискорюють роботу нейронів.
  5. Не відмовляйте собі в каві. Цікаво, що регулярне вживання кофеїну впливає на мозок не тільки в найближчій перспективі (концентрація уваги, пильність), але і сприяє зниженню ризику виникнення хвороби Альцгеймера, тобто в довготривалій перспективі впливає на пам’ять.

Отож, Будьте здорові!