Золоті нагороди насправді зроблені не з золота.
Вони зроблені з дитячих душ,
в якіх одного разу оселилася мрія стати чемпіоном. (С)

У сучасній реальності, однією з головних потреб людини, є його здоров’я і фізичний розвиток. Батьки прагнуть дати своїм дітям найкраще і найкорисніше з дитинства. У такій же мірі, як і знання, для повноцінного розвитку дітей ключовим є здоровий спосіб життя і заняття спортом.

Якщо Ваші дітки на шляху до спорту або вже відвідують спортивні секції, необхідно не зволікати з розумним, здоровим підходом до занять спортом.

Тому не менш важливо прислухатися до рекомендацій лікарів-фахівців:

– провести ряд обстежень перед самими заняттями;

– спостерігати динаміку стану здоров’я в процесі занять спортом;

ці заходи заздалегідь попередять та захистять в подальшому від можливості виникнення будь-яких наслідків та ускладнень для здоровья дитини.

Рекомендовані обстеження для майбутніх чемпіонів:

Загальний аналіз крові – виявлення системних запальних процесів і анемій;
Загальний аналіз сечі – виявлення запальних процесів, токсичного ураження і функціональних змін роботи сечовидільної системи;
Електрокардіографія – оцінка скоротливої ​​здатності серцевого м’яза в тому числі і після навантаження;
Ехокардіографія – виявлення видимих ​​дефектів структур серця;
Ультразвукова доплерографія магістральних артерій голови – виявлення прихованої (вроджена) патології великих судин і придбаних змін;
УЗД внутрішніх органів (щитовидної залози, органів черевної порожнини, сечовидільної системи) – виявлення вроджених і набутих змін внутрішніх органів, які можуть спровокувати порушення функцій всього організму.

А також консультація вузькопрофільних фахівців: ЛОР, окуліст, ХІРУРГ.

Дане обстеження є базовим для обґрунтування заключного висновку спортивного лікаря, що є допуском до участі в змаганнях та подальшого заняття спортом. Спортсменам рекомендується обстеження щонайменше 2 рази на рік.