Виявляється, у гормонів теж є “години роботи”, і що б жити гармонійним життям необхідно з ними синхронізувати свій час.

Прокидаючись о 6ій ранку виробляється СЕРОТОНІН — гормон щастя.

6: 00 – піднімається рівень КОРТИЗОЛУ — гормон, який готує наш організм до активної діяльності!
Зараз максимально включена логіка. Саме час записати плани на день і ухвалити рішення, вони будуть.
Випиваючи 500 мл води уранці й роблячи зарядку, ви вимиваєте гормони СТРЕСУ!

7: 00 – припиняє вироблятися МЕЛАТОНІН, звільняючи місце статевим гормонам. Більше спати сенсу немає, цінність подальшого сну дорівнює нулю, а це означає марнування життя.

8: 00 – на арені статеві гормони. Вони ж стероїди — гормони, що формують наш м’язовий каркас. Саме час для зарядки, гімнастики, спортзалу.

10: 00 – 14: 00 – пік ДГЭА – нейрогормону, що відповідає за пам’ять, увагу і запам’ятовування. Кращий час для розумової діяльності.

14: 00 – 16: 00 – відчувши різку сонливість в цей час, не відмовляйте собі в задоволенні поспати 20 хвилин. Це пік ГОРМОНУ ЗРОСТАННЯ — гормону краси та вічної молодості. І, бажано, після цього сну розминка, оскільки гормон зростання відповідає за кількість м’язових тканин.

17: 00 – починає знижуватися КОРТИЗОЛ. Ухвалення важливих рішень варто скасовувати. Спорт протипоказаний, оскільки живлення м’язів буде ускладненим.

21: 00 – починає вироблятися МЕЛОТОНІН. Знижуючи температуру тіла, нам хочеться тепла і турботи від близьких. Самий час для сімейного дозвілля.

22: 00 – гіпофіз виділяє опіоїдні гормони, що мають наркотичну дію — це ЕНДОРФІНИ. Заснувши в цей час, сон супроводжуватиметься найбільш приємними відчуттями. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження. Цінність сну з 22: 00 до 4: 00 – максимальна. Відсутність сну в цей час шкідлива для організму.

2: 00 – за роботу береться ГОРМОН ЗРОСТАННЯ — гормон краси та вічної молодості. Завдяки йому діти “літають уві сні”, а дорослі залишаються молодими, красивими, здоровими з міцними кістками й міцною мускулатурою!

Якщо ви відчуваєте, що Ваш годинник і Ваше самопочуття на протязі дня не в порядку, треба звернутись до фахівця, а саме до лікаря — ендокринолога. Краще заздалегідь виявити захворювання, аніж потім лікувати серйозні наслідки.
До найпоширеніших гормональних захворювань відносяться: захворювання щитоподібної і паращитоподібних залоз, цукровий і нецукровий діабет.
У МЦ Ваше Здоров’я працюють найкращі лікарі в місті. Ендокринологи: Авраменко Н.І. і
Ейнер К.М., які потурбуються про збереження Вашого здоров’я!
Чикаємо Вас!